מוצרי חלב – לא ממש בריאים

רצוי לצמצם ככל האפשר את צריכת מוצרי החלב. ישנן סיבות רבות וטובות לכך. לדוגמה, חוקרים מצאו קשר משמעותי בין לקטוז – סוכר החלב – לבין מחלת לב כלילית. בדומה לכך, קיים קשר ברור בין מזונות מזרזי גדילה, כגון מוצרי חלב, לבין מחלת הסרטן.

חלב פרה הוא אמנם המזון האידיאלי עבור העגל הצעיר, הגדל במהירות, אך מזונות המזרזים את תהליכי הגדילה, תורמים להתפתחותן של מחלות הסרטן. הוכחות מדעיות רבות מצביעות על כך שצריכת מוצרי חלב מהווה את אחד הגורמים לסרטן השד ולסרטן השחלות. מחקר שנערך בהרווארד והתפרסם באפריל 2000, דיווח כי צריכת 2.5 מנות של מוצרי חלב ביום מגבירה ב-30% ומעלה את הסיכון ללקות בסרטן בלוטת הערמונית.

במסגרת מחקר האחיות, בדקה ד”ר קתרין פיירפילד את הקשר בין צריכת לקטוז לבין סרטן השחלות בקרב 80.326 נשים. ד”ר פיירפילד ועמיתיה דיווחו כי נשים שצרכו את כמויות הלקטוז הגדולות ביותר (מנה אחת או יותר של מוצרי חלב ביום) היו בסיכון גבוה ב-44% לחלות בסרטן השחלות, בהשוואה לנשים שצרכו את כמויות הלקטוז הנמוכות ביותר (3 מנות בחודש או פחות מכך).

כפי הנראה, הטיעון המשמעותי ביותר נגד צריכת מוצרי חלב הוא העובדה שרבים מאתנו סובלים מאי-סבילות ללקטוז. אנשים אלה, המתקשים לעכל את סוכר החלב, מוצפים במידע מוטעה אודות הסכנות שבהימנעות ממוצרי חלב ועקב כך, הם מאמינים כי הימנעות מאכילת מוצרי חלב תפגע בבריאות העצמות שלהם. לאמתו של דבר, ההיפך הוא הנכון.

מחקרים וכתבות:

טוב בעיקר לעגלים (הארץ)

מוצרי חלב – קשורים לפרקינסון

כאן תמצאו כתבה מקיפה על נזקי החלב (באנגלית) ולהלן אתר שלם על (נגד) חלב:

NotMilk